MENU
klinika

Arrestimi i bandës “Bajri”

Bashkimi Evropian: Luftoni krimin dhe trafikun

22.09.2018 - 15:45

Operacioni policor që çoi në pranga 11 anëtare të bandës Bajri është përshendetur nga ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca.

“Lufta kundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës prioritet kryesor për Shqiperine dhe për BE”- shkruan ambasador në reagimin e tij ne Twitter.

Përshëndes operacionin e rëndësishëm të zhvilluar në Shqipëri dhe Holandë nga Punët e Brendshme, Task Forca speciale në bashkëpunim me disa forca policie të BE-së. Lufta ndaj krimit të organizuar dhe trafikut të drogës është prioritet për Shqipërinë dhe BE-në