MENU
klinika

Presidenti i FSHF për humbjen

Duka: Koha e llogoreve nuk vlen për askënd

12.09.2018 - 14:08

Një fitore dhe një humbje. Ky është produkti i kombëtares kuqezi në dy ndeshjet e para të Ligës së Kombeve. Tri pikë të grumbulluara, aq sa edhe Skocia, çka do të thotë se jemi ende në garë për vendin e parë në grup.

Për momentin, vetëm Izraeli nuk ka asnjë pikë, por gjithçka është e hapur. Gjë të cilën e kupton edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, që sot ka rikonfirmuar në stolin kuqezi Christian Panucci. Përmes faqes së vet në Facebook, Duka ka nënvizuar:

“Sapo kemi nisur një turne të ri dhe kemi luajtur dy ndeshjet e para. Kemi marrë tri pikë dhe pësuam humbjen e parë të hënën në mbrëmje, në Gllasgou. Një humbje nuk duhet trajtuar si një tragjedi.

panucci e duka
panucci e duka

Kemi patur mundësitë tona, por që nuk i shfrytëzuam, ashtu sikurse edhe defektet, që jam i bindur se trajneri i ka tashmë pikë referimi. Jemi në gjysmë të rrugës, me pikë të barabarta me rivalin.

Na pret në tetor një transfertë e vështirë në Izrael. Të gjithë ne duhet t’i japim kohën e mjaftueshme trajnerit për të bërë ndryshimet dhe reflektimet e duhura në skuadër.

Koha e llogoreve nuk vlen për askënd. Kritikat janë normale për një skuadër, kur ajo humbet. Por, kur këto bëhen për interesa josportive, nuk i shërbejnë askujt. 

Unë mirëkuptoj çdo shqetësim të tifozëve tanë, apo çdo artikulim mediatik, por njëherësh i ftoj që këtë situatë jo të mirë ta shndërrojnë duke shpenzuar energji pozitive për kombëtaren tonë!”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN