MENU
klinika

Mbyten në pus

Lezhë/ Humbin jetën dajë e nip

24.09.2018 - 19:50

Dajë dhe nip kanë humbur jetën nga asfiksia teksa po punonin për pastrimin e një pusi në Torovicë të Lezhës.

Dy viktimat mësohet se janë Martin Gjonaj 35 vjeç dhe Marjan Ndoci 21 vjeç.

Sot, rreth orës 16:50, dyshohet se shtetasi M.Gj. rreth 35 vjeç, banues në Pukë dhe shtetasi M.N. rreth 21 vjeç, banues në Torovicë, kanë qenë duke pastruar një pus uji në fshatin Torovicë të Lezhës, dhe kanë mbetur në fund të tij“, njofton në deklaratën e saj policia.

Menjëherë në vendngjarje janë nisur dhe kanë mbërritur shërbimi policor, shërbimi zjarrfikës dhe ambulanca, ku u bë e mundur nxjerrja e trupave të tyre, pa shenja jete.

Por banorët thonë se zjarrfikësja ka vonuar rreth 1 orë për të mbërritur. Ata madje kanë tentuar vetë të futen në pus për t’i nxjerrë por ka qenë e pamundur.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, vazhdojnë hetimet në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Gati ”Spitali për COVID-19” me 500 shtretër në Prishtinë

Kosova përgatitet për çdo skenar

Korçë/ Policia procedon mjekun dhe infermierin

39-vjeçarja gjen vdekjen në mënyrë misterioze

Foto/ Nis puna për normalizimin e zonave të prekura

Shënohen tre viktima nga cikloni i fuqishëm në Greqi