MENU
klinika

Vrasja në Shkodër

Ndryshon versioni, biznesmeni është qëlluar duke kalëruar

01.09.2018 - 18:04

Arjan Ferracaku ka qenë duke shëtitur me kalë tek “Bregu i Ranës” në Shkodër, kur është qëlluar me armë zjarri.

Policia e Shkodrës ka rishikuar kështu versionin e saj të parë mbi vrasjen e regjistruar rreth orës 13:50 në periferi të qytetit, tek hidrovori i fshatit Dobraç.

Policia pati njoftuar më herët se trupi i pajetë i 30-vjeçarit ishte gjetur në një makinë të parkuar në këtë zonë, por pas kqyrjes së vendit të krimit dhe marrjes në pyetje të dy miqve të Arjanit duket se dinamika e ngjarjes ka ndryshuar.

kolana e librave

Sipas të dhënave të para nga vendngjarja rezulton se Arjan Ferracaku është qëlluar me dy plumba në kokë teksa ka qenë duke shëtitur me kalë. Ajo çka mbetet ende e paqartë është sesi trupi i tij ka përfunduar pranë një makine të braktisur në këtë zonë, makinë e cila u përjashtua më pas nga policia se kishte të bënte me ngjarjen.

Arjan Ferracaku banonte në lagjen “Guerile” dhe njihej në Shkodër si biznesmen.

Familja e të ndjerit rezulton të jetë pronare e dy lokaleve, një në Zus të Shkodrës dhe tjetri në Velipojë. Edhe pse ende asgjë nuk është bërë publike në lidhje me identitetin e autorëve, policia ka marrë masa duke ngirutr pika kontrolli në akset rrugore rurale pranë perimetrit në të cilën dyshohet se ka ndodhur ngjarja.

Ngjarja është e gjitha një mister, edhe për vetë policinë, pasi 30 vjeçari nuk kishte asnjë precedent të mëparshëm dhe të gjithë në Shkodër e njihnin për një person të qetë, ndërkohë që mësohet se Drejtori i Pergjithshem i Policisë së Shtetit ka mbërritur në Shkodër.