MENU
klinika

Albin Kurti paralajmëron protesta masive

“Po nxjerrin Kosovën në shitje”

02.09.2018 - 14:13

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke komentuar korrigjimin e kufirit, u ka bërë thirrje anëtarëve të saj që të mobilizohen pasi në ditët dhe javët e ardhshme do të vendosen në krye të protestave qytetare dhe paqësore.

E gjithë kjo do të bëhet sipas tij për “ta ndalur krimin që po i bëhet Kosovës dhe popullit tonë”.

Kurti në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, ka thënë se fatkeqësisht Kosova po kalon në një moment të vështirë.

kolana e librave

“Një udhëheqësi e kapur dhe e kriminalizuar, e udhëhequr nga Thaçi, po e nxjerr në shitje territorin e Kosovës për të fituar paprekshmërinë individuale. Ne këtë nuk duhet dhe nuk do ta lejojmë këtë pasi e kemi obligim historik dhe moral. Situata politike është ajo që ka nevojë për forcim të organizatës në ditët dhe javët e ardhshme do të vendosemi në krye të protestave qytetare dhe paqësore për ta ndalur këtë krim që po bëhet ndaj Kosovës dhe popullit tonë”, ka thënë Kurti.

M.H

“Rastet në botë u dyfishuan gjatë 6 javëve të fundit”

OBSH: Për të thyer hallkat e transmetimit dhe zhdukjen e virusit, thelbësore…

Misteri i origjinës së Covid-19

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’!

Flet doktori që hartoi strategjinë e suksesshme të Zelandës së Re

COVID-19/ Pse zgjodhëm eleminimin total?

"Harrojeni sigurinë e rreme ndaj virusit"

The Guardian: Pa u gjetur vaksina, do jetojmë në pandemi!