MENU
klinika

Votimi

Rama për referendumin: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

30.09.2018 - 15:03

Kryeministri Edi Rama iu është bashkua reagimeve për referendumin që po mbahet sot në Maqedoni për emrin.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’ Rama iu bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë pro referendumit dhe shton se mospjesëmarrja në votime rrezikon të ardhmen e vendit.


“Uroj shumë që çdo shqiptar i Maqedonisë ta kuptojë peshën e përgjegjësisë që ka sot, pavarësisht çdo bindjeje politike a përkatësie partiake. Sot në Maqedoni votohet për fëmijët dhe kush nuk voton rrezikon të ardhmen e tyre!”, shkruan Rama.

"Tensionet kanë ndodhur…"

Meta flet për raportet me SHBA

Protestoi “live” në televizion kundër luftës në Ukrainë

Gazetarja ruse zhduket sëbashku me vajzën

"Është nder të punosh në këtë qark pavarësisht …!"

Spiropali prezantohet si drejtuese e qarkut Shkodër

“Nuk është tragjedi që s’u fitua Shkodra”

Gjiknuri tregon çfarë nuk shkon me socialistët e këtij qarku