MENU
klinika

Deklarata

Referendumi në Maqedoni/ Meta thirrje shqiptarëve: Votoni pro!

30.09.2018 - 14:16

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot votimet për referendumin për emrin e ri të Maqedonisë.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se shqiptarët e Maqedonisë kanë sot mundësinë që të tregojnë përkatësinë e tyre euro-atlantike jo vetëm duke votuar qartësisht PRO.

meta konica.al

Sot, qytetarët e Maqedonisë janë thirrur të vendosin për të ardhmen e tyre. Pjesëmarrja sa më e madhe e tyre në referendum është vendimi i duhur, i mençur dhe i përgjegjshëm në këtë ditë historike për ta. Shqiptarët e Maqedonisë kanë sot sërish mundësinë të tregojnë përkatësinë e tyre euro-atlantike jo vetëm duke votuar qartësisht PRO, por sidomos duke marrë pjesë masivisht në këtë votim historik për të ardhmen e Maqedonisë”, shkruan Meta në ‘Facebook’.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Tensionet kanë ndodhur…"

Meta flet për raportet me SHBA

Protestoi “live” në televizion kundër luftës në Ukrainë

Gazetarja ruse zhduket sëbashku me vajzën

"Është nder të punosh në këtë qark pavarësisht …!"

Spiropali prezantohet si drejtuese e qarkut Shkodër

“Nuk është tragjedi që s’u fitua Shkodra”

Gjiknuri tregon çfarë nuk shkon me socialistët e këtij qarku