MENU
klinika

"Provoje"

Si të luftoni stresin? Bebe Rexha jep këshilla

08.09.2018 - 20:46

Stresi dhe ankthi janë përhapur me shpejtësi vitet e fundit dhe kanë qenë të shumtë edhe personazhet e showbiz që kanë vuajtur, madje shumë prej tyre e kanë bërë edhe publike.

Një ndër ta është edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, e cila ka folur hapur për luftën e saj me ankthin. Dhe mesa duket ajo ka gjetur zgjidhjen për ta përballuar.

Bebe ka ndarë me fansat e saj disa nga praktikat që përdor për të luftuar ankthin. Këngëtarja shprehet se fansat që vuajnë nga ankthi duhet të bëjnë sa më shumë stërvitje.

“Nëse jam shumë e stresuar ose ankthi im është super i keq, detyroj veten që të bëj stërvitje. Vrap, joga, edhe vetëm një ecje në këmbë, apo me biçikletë. Çdo lloj gjëje. Provoje“, shkroi ajo në një postim në “InstaStory”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNÇifti i thonë “PO” përgjithmonë njëri-tjetrit

Surprizë! Martohen Fero dhe Arbenita

Zbulon për herë të parë partneren!

Fejohet Renato Mekolli

Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen

Mihrije Braha qenka dënuar me një vit burg

Emri i fëmijës nuk mund të ishte më i veçantë…

Reperi kosovar bëhet baba në ditën e shënuar

“Çfarë bashkëshorti ka Almeda”!

Aktori i njohur turk Tolgahan po mëson shqip