MENU
klinika

Çështja e Kosovës

Vuçiç takim zyrtar me Putinin në tetor

21.09.2018 - 17:15

Me anë të një postimi në rretin social Twitter, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ku pritet të diskutohen marrëdhëniet dypalëshe dhe ato rajonale.


Pres që nga takimi i ri me presidentin Putin, bisedimet tona do të sjellin përfitime të mëdha për popullin serb dhe rus”, ka shkruar Vuçiç.

Takimi i dy presidentëve do të zhvillohet në fillim të tetorit, ku sipas mediave serbe do të diskutohet edhe për çështjen e Kosovës dhe marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN