MENU
klinika

“France Football” zbardh emrat

10 kandidatët e parë të “Topit të Artë”

08.10.2018 - 12:40

Ditën e sotme, “France Football” do të zbardhë orë pas ore 30 emrat që do të jenë në garë për “Topin e Artë”, viti 2018. Më poshtë është lista e emrave, që do të përditësohet gjatë gjithë ditës.

Nga Agüero te Godin, këta janë 10 emrat e parë të “France Football” për trofeun prestigjioz individual. Në 10 emrat e parë, bie në sy prania e dy portierëve, Alisson dhe Courtois.

topi i arte
topi i arte

10 KANDIDATËT E PARË PËR “TOPIN E ARTË”

Sergio Agüero (ARG / Manchester City)

Alisson (BRA / Liverpool)

Gareth Bale (WAL / Real Madrid)

Karim Benzema (FRA / Real Madrid)

Edinson Cavani (URU / PSG)

Thibaut Courtois (BEL / Real Madrid)

Cristiano Ronaldo (POR / Juventus)

Kevin De Bruyne (BEL / Manchester City)

Roberto Firmino (BRA / Liverpool)

Diego Godin (URU / Atletico Madrid)