MENU
klinika

Vendimi i Gjykatës

Abuzimet në spital/ Mjekët e Shkodrës të lirë edhe nga Apeli

16.10.2018 - 11:01

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi vendimin e shkallë së parë për mjekët dhe infermierët e spitalit rajonal të Shkodër.

Apeli ka vendosur “detyrim paraqitje” për ish-drejtorin e spitalit Përparim Çela, ish-drejtoren dhe mjeken Dhurata Uruçi, infermierin Renato Kepi ndërsa mjeku Luan Dragusha është totalisht i lirë, pasi ndaj tij nuk ka asnjë masë sigurie që në vendimin e shkallës së parë.

Po ashtu janë lënë të lira edhe katër shtetaset pjesë e administratës.

I vetmi që vazhdon të jetë në kërkim është mjeku Edi Smajlaj, i cili sipas burimeve pritet që shumë shpejt të paraqitet në gjykatën e shkallës së parë.

Mjekët u akuzuan fillimisht nga prokuroria për disa abuzime lidhur me stendat tek koronarografia por më pas gjykata i la të lirë mjekët dhe i infermierët, vendim të cilin e dha edhe gjykata e Apelit në Shkodër.

Arrestohet 21-vjeçarja, ende në kërkim bashkëjetuesi i saj

Zhvatnin shtetas të huaj përmes ‘Call Center-it’

Shkodër/ Fabrika u mbyll në mënyrë misterioze

Punëtoret kërkojnë pagat e tre muajve

Qarqet me rënie gjatë 9-mujorit, edhe Tirana

INSTAT: Covid-19 përkeqëson lindshmërinë

Policia orienton drejtuesit e mjeteve

Çfarë ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot?

Sekuestrohen armë zjarri, municion, thika e dylbi

Policia zbulon bandën e hajdutëve në Lezhë, mes tyre babë e bir