MENU
klinika

Emrat

Arrestohen dy persona për trafik klandestinësh në Kakavijë

25.10.2018 - 14:51

Dy tiranas bien në prangat e policisë për trafik klandestinësh ndërkohë që një i tretë është vënë në ndjekje policore. Ata janë Andrea Qerimi dhe Ariles Zeqirja 26 dhe 32 vjec.

Kanë qenë shërbimet e Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë të Fierit në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Rajonale të Gjirokastrës ata që arrestuan në flagrancë dy personat e lartpërmendur.

Qerimi dhe Qeqirja në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë tentuar t’iu japin ndihmë për kalim ilegal të kufirit, tre klandestinëve sirianë.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se bashkëpunëtorë në këtë aktivitet ka qënë dhe E.Ll, 26 vjeç, banues në Bilisht të Korçës ku policia po punon për kapjen e tij.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNKush janë pesë të dënuarit

Si ndodhi atentati ndaj Ines Hajrulla

Përkeqësohet situata e motit

Pesë qarqet ku rrezikohen përmbytjet

Punonjësit transferohen në burgun e Fierit

Mbyllet paraburgimi në Sarandë

Çështja e Detit me Shqipërinë nuk është zgjidhur

Miliona metër kub gaz/ Greqia fillon shpimet përballë Sarandës