MENU
klinika

Ngrihet grupi hetimor

Atentati në ish- Bllok/ Martinaj jashtë rrezikut, Hasa rëndë

05.10.2018 - 08:26

Atentati i ndodhur mbrëmë në kryeqytet solli vrasjen e Rigers Gaxha, 26 vjec, truproja i Ervis Martinaj, i cili mbeti i plagosur bashkë me Leart Hasajn.

Mësohet se Martinaj i cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje në Spitalin e Traumës është jashtë rrezikut për jetën. Ai kishte marrë një plumb në qafë. Pas operacionit Martina, është dërguar në një spital privat.

Por ai që ndodhet në gjendje kritike është Leart Hasa, të cilin e kanë bërë shosh plumbat. Ai ka plagë në bark, stomak, zorrë, mëlçi, plagë edhe në gojë dhe gjendja e tij është e rëndë.

Policia ka blinduar spitalin e traumës, ndërsa në gjithë Tiranën janë ngritur pika kontrolli nëpër të bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Po kështu policia ka sekuestruar edhe pamjet e kamerave të sigurisë pranë vendit ku ndodhi ngjarja të cilat mund të hedhin dritë mbi krimin e trefishtë.

Gjithashtu mësohet se është  ngritur grupi hetimor, i cili  përbëhet nga Kreshnik Ajazi e Artan Lulo. Grupi drejtohet nga Elisabeta Imeraj, e cila është drejtuese e prokurorisë së Tiranës.

Per momentin grupi i hetimit ndodhet ne drejtorinë e Tiranës ku po pyeten deshmitarët dhe po sekuestrohen kamerat te bizneseve përreth. Të pranishëm në drejtorinë e Tiranës janë edhe drejtuesit e larte të policisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNMediat greke mbi vizitën e Erdogan në Tiranë

“Rama mos të harrojë se kush ia mbron hapësirën ajrore”

“Unë nuk jam ndryshe”/ Masave të reja ndaj Covid-19

Kryeministrja e Zelandës së Re anulon dasmën e saj

Moti i keq/ Ministri i Mbrojtjes flet mbi gjendjen e rrugëve

“Emergjencat civile të gatshëm në të gjithë territorin!”

Sipsa shefit të kompanisë ‘Pfizer’

Pandemia/ “Një vaksinë në vit do ishte ideale!”