MENU
klinika

“Pjesë e ‘bandës së Berishës’”

Babai i Stresit padit deputetin e PS, kërkon 20 mln dëmshpërblim

16.10.2018 - 12:59

Nëse reperi Stresi duket se ka rënë disi në qetësi gjatë kohëve të fundit, duke u marrë më shumë me jetën e tij personale pas martesë dhe muzikën, tashmë “ka dalë në skenë” babai i tij.

Sali Lushaj u akuzua pak ditë më parë nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, se është pjesë e “banës së Berishës”. Por reagimi nuk ka vonuar nga Lusha, i cili ditën e sotme ka paditur në gjykatë deputetin socialist për këtë deklaratë.

kolana e librave

Mësohet se Sali Lusha kërkon një dëmshpërblim prej 20 milionë lekësh të vjetra.

Në një video të publikuar për çështjen ‘Babalja’ deputeti i PD-së Ervin Salianji paraqiti sipas tij bisedën mes Sali Lushajt dhe Fredi Alizotit, bisedë në të cilën implikohej emri i Ballës. Kaq mjaftoi që socialisti të ‘shpërthente’ në akuza ndaj Lushajt, i cili ka qenë edhe herë të tjerë objekt sulmi nga deputeti socialist.