MENU
klinika

Detajet

‘Babalja’ montazh/ Rama nxjerr sot ‘surprizat’ për Bashën

08.10.2018 - 08:40

Kryeministri Edi Rama pritet të mbledhë sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste dhe mendohet se objekt të kësaj mbledhjeje, por edhe sikurse ka bërë vetë të ditur kryeministri dy ditë më parë, ai do të mbajë një fjalë për zhvillimet e fundit, përfshirë edhe masat e arrestit për çështjen “Babalja”.

Para dy ditësh kur foli prokuroria, kryeministri Rama kishte një paralajmërim për kryetarin e PD, Lulzim Basha.

edi rama konica.al
edi rama konica.al

“Fli deri pasnesër (sot) kur të kem ca të reja për ty e për tërë lehaqeniet e klubeve politike e mediatike, që siç dhunuan 10 ditë rresht një vajzë dhunojnë përditë publikun shqiptar”, shkruante Rama në statusin e para dy ditëve.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi burg për Albert Veliun të njohur edhe si ‘Babalja’ dhe për kunatin e tij, pasi audio përgjimi ku akuzohet vëllai i ministrit të Brendshëm u cilësua si montazh nga organi i akuzës, bazuar te ekspertiza.

Nga ndarja e Shqipërisë me 4 rajone te ligji për…

Deputetët e PS bashkë me të opozitës rrëzojnë dekretet e Presidentit Meta

Meta: Duartrokas hapjen 100% të listave. Ja çfarë pres!

“Ka politikanë që punojnë kundër interesit kombëtar”

“Vetëm një fajtor për shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit”

Presidenti Meta: Për fatin e tij, po luan me fatin e 4 mln shqiptarëve

Pesë çështjet e opozitës/ "Nuk firmos letra të njëanshme"

Gjiknuri: Tek ODIHR dërgohen mosmarrëveshjet për drafte konkrete