MENU
klinika

VIDEO

Basha sulmon Dakon/ Zbulon restorantin që i’u dha Avdylajve

27.10.2018 - 17:17

Edhe këtë të shtunë kreu i PD-së Lulzim Basha ka vijuar me sulmet ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako.

Dako është kthyer në një ndër shënjeshtrat kryesore të opozitës ditët e fundit, me daljen e një sërë përgjimeve të kryera nga prokuroria në lidhje me grupin e Avdylajve në Shijak.

Basha ka postuar në rrjetin social një video ku sqaron sesi Vangjush Dako mashtroi publikisht ditën e enjte në emisionin Opinion.

dako pranon pergjimet-konica.al
dako pranon pergjimet-konica.al

Basha shprehet se dosja për të sapo ka nisur të zbulohet dhe se vendi i kryebashkiakut është burgu dhe jo karrigia e pushtetit.

Dosja 339 sapo ka nisur të zbulohet. Vangjush Dako e ka vendin në burg.