MENU
klinika

Takimi

Bojkotuan seancën/ Kryemadhi, Vasili, Gjosha në zyrën e Bashës

11.10.2018 - 14:40

Opozita bojkotoi sot seancën plenare në Kuvend, më tej ata vijnë me një reagim.

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, mësohet të ketë shkuar në selinë e PD-së për një takim me kryeopozitarin Lulzim Basha.

monika-kryemadhi-konica.al
monika-kryemadhi-konica.al

Bëhet me dije se Kryemadhi shoqërohej nga kreu i grupit të LSI-së Petrit Vasili dhe deputetja Klajda Gjosha.

Kujtojmë se prej ditësh situata politike në vend paraqitet e tensionuar, ku nga një anë ‘zien’ çështja “Babalja” dhe nga ana tjetër “Xhisiela”.

Opozita ka sulmuar ashpër qeverinë ‘Rama’ për lidhjet e saj me krimin, ndërsa kjo e fundit është kundërpërgjigjur me akuza.