MENU
klinika

Sipërfaqet pyjore

Disa vatra zjarri në Kaninë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

27.10.2018 - 19:42

Disa vatra zjarri janë shfaqur pasditen e sotme në afërsi të kalasë së Kaninës, në Vlorë, deri në dalje të fshatit në vendin e quajtur ‘bishti kalldrëmit’. 

Forcat e zjarrfikëses aktualisht ndodhen në terren për shuarjen e flakëve, por kanë hasur në vështirësi për shkak të erës që ndihmon përhapjen e zjarrit.

Mësohet se zjarri është vendosur fillimisht në afërsi të disa banesave duke rrezikuar ullinj disa vjeçar.

Paraprakisht mësohet se zjarri dyshohet se ka qenë i qëllimshëm. Forca policie vijojnë hetimet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNGati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit

Dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël