MENU
klinika

Arrestimet në flagrancë

Fier/ Policia kontroll automjeteve, arrestohen 7 persona

29.10.2018 - 15:06

Policia Rrugore e Fierit vijon kontrollet në të gjitha rrugët urbane dhe dytësore me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe verifikimin e kundravajtjeve administrative.

Në mbështetje të Policisë Rrugore kanë qënë edhe Policia e Rendit me qëllim kontrollet e shtetasve që mbajnë sende të kundraligjshme.

Nga kontrollet e ditës së djeshme janë arrestuar në kushtet e flagrancës 7 persona, për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Konkretisht janë arrestuar shtetasit:

J.M, 32 vjeç, banues në Fier
K.M, 22 vjeç, banues në Fier.
R.Gj, 20 vjeç, banues në Fier.
V.T, banues në Fier.
I.M,35 vjeç, banues në Lushnje.
R.J banues në Lushnje.
R.Gj, 20 vjeç, banues në Lushnje.
Gjithashtu

Janë pezulluar 17 leje drejtimi, për shpejtësi mbi normat e lejuara.

Janë vendosur 101 masa administrati për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor kryesisht për përdorim të telefonit gjatë drejtimit të mjeteve, për parakalime të gabuara, për mos pozicionim në korsinë e duhur, për drejtim të motoçikletave pa kaskë mbrojtëse, për mos përdorim të rripit të sigurimit si dhe për shkelje të tjera të cilat janë burim aksidenti.

Kontrollet do vazhdojnë çdo ditë me qëllimin e vetëm, parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja për jetën e përdoruesve të rrugës.

Gati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit