MENU
klinika

Fotot

Kafshët e kopshtit zoologjik të Fierit transferohen në Tiranë

28.10.2018 - 14:23

Pasi Ministria e Mjedisit vendosi që të mbyllte aktivitetin e ushtruar në lokalin “Safari Park”, në Fier, kafshët që ndodheshin aty janë transferuar për në Tiranë.

 

Ky veprim vjen fill pas shkrimit në median britanike Daily Mail, i cili i dedikoi një artikull gjendjes së mjerueshme të kafshëve në kopshtin zoologjik të Fierit.

12 kafshët do të transferohen si fillim në kopshtin zoologjik të Tiranës dhe më pas në Holandë, Gjermani.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNGati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit

Dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël