MENU
klinika

Droga në kovën me reçel

Kakavijë/ Arrestohet 55 vjeçarja, tentoi të kalonte drogë

18.10.2018 - 14:19

Zbulohet identiteti i gruas që tentoi të trafikonte kanabis drejt Kakavijës, ditën e djeshme në autobusin e linjës Berat-Athinë.

Dashuri Çeremi, 55 vjeçe, po udhëtonte në autobusin e linjës me destinacion Greqinë, ndërkohë që policia njofton se droga është pikasur nga punonjësit e policisë në vijën e dytë të kontrollit.

Ajo kishte fshehur kanabisin në kovën që kishte mbushur me reçel qershie.

Njoftimi i plotë:

Policia Kufitare godet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen rreth 1.5 kilogram lëndë narkotike Cannabis Sativa.

kolana e librave

Arrestohet në flagrancë një shtetase.

Në vijim të masave të marra nga ana e Policisë Kufitare për rritjen e forcës parandaluese, evidentuese dhe goditëse ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike, qënieve njerëzore, si dhe mallrave kontrabandë, shërbimet e Policisë Kufitare Kakavije në bashkëpunim me shërbimet doganore kanë evidentuar dhe goditur një tentativë për trafik të lëndëve narkotike.

Shërbimet e Policisë Kufitare, kanë përzgjedhur për kontroll më të detajuar në vijë të dytë një autobus të linjës Berat-Athinë.

Nga kontrolli i detajuar i kryer nga punonjësit e Policisë Kufitare në vijën e dytë ka rezultuar se në një kovë me reçel ishte fshehur një pako e mbështjellë me letër natriban e mbushur me lëndë narkotike Cannabis Sativa me peshë rreth 1.5 kilogramë.

Menjëherë është njoftuar grupi Hetimor, ku kanë mbërritur Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër, ku nga veprimet e kryera rezultoi se sasia e lëndës narkotike dyshohet se është dërguar nga shtetasia:

– Dashuri Çeremi, 55 vjeçe, banuese në Berat.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/a i Kodit Penal. 

Çadrat në distancë 3.5 m larg njëra tjetrës

Saranda është gati për pushime!

E prekur një shtetase ukrainase

COVID-19 mbërrin në Sarandë!

Iku dhe i 5-të në më pak se një vit

Kadastra e Vlorës sërish pa drejtor