MENU
klinika

Zhvillime në kampin kuqezi

Kombëtarja, ikin 2 lojtarë dhe vijnë 2 të tjerë

12.10.2018 - 11:47

Kombëtarja vijon përgatitjet për ndeshjen e së dielës në Beer Sheva, kundër Izraelit. Një përplasje zyrtare kjo, pas miqësores me Jordaninë në “Elbasan Arena”, në kuadrin e Ligës së Kombeve. Dhe ka zhvillime të paparashikueshme në kampin kuqezi.

Për shkak të problemeve fizike, konkretisht tërheqjeve muskulare të pësuara gjatë ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë, futbollistët e ekipit kombëtar, Frederik Veseli dhe Ylber Ramadani janë larguar nga grumbullimi, për të vijuar me fazën riaftësuese në klubet e tyre.

Trajneri Christian Panucci, ndërkohë, ka bërë menjëherë zëvendësimet e duhura. Kështu, brenda ditës së sotme, kombëtares do t’i bashkohen në Durrës mbrojtësi Ivan Balliu dhe mesfushori Sabien Lilaj, të cilët do të jenë në dispozicion të trajnerit për ndeshjen ndaj Izraelit, e cila do të luhet më 14 tetor, ora 20:45.

kombetarja stervitje
kombetarja stervitje

Kombëtarja e Shqipërisë, sipas programit, sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore, teksa do të ketë edhe një të dytë pasdite, por me dyer të mbyllura. Nesër do të udhëtojë drejt Izraelit. Grupi ynë është i ekuilibruar, teksa të 3 skuadrat kanë nga 3 pikë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN