MENU
klinika

Në Mallakastër

Konflikti për pronën/ Vëllezërit përplasen fizikisht

31.10.2018 - 09:28

Një konflikt pronësie ka përplasur fizikisht mes tyre tre vëllezër në Mallakastër. Policia ka arrestuar shtetasin Nuredin Alibehaj, 53 vjeç, banues në fshatin Kapaj të Ballshit. 

Arrestimi i këtij shtetasi, thotë policia në komunikatën zyrtare, u bë pasi në fshatin Kapaj pas një konflikti pronësie ka ushtruar dhunë fizike ndaj dy vëllezërve të tij, shtetasve T.A, 60 vjeç dhe E.A, 46 vjeç.

Këta të fundit ndodhen nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Fierit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje”.

Gati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit

Dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël