MENU
klinika

Vizita zyrtare

Kryeministri izraelit Netanjahu, së shpejti në Tiranë

25.10.2018 - 10:05

Zyra e kryeministrit Benjamin Netanjahu njoftoi se kryeministri i Izraelit do të udhëtojë për në Shqipëri dhe Bullgari për t’u takuar me politikanët Ballkanikë në fillim të muajit të ardhshëm. 

Netanjahu do të marrë pjesë në një samit të pacaktuar rajonal në Shqipëri më 1 nëntor, thotë zyra e tij.
Ai do të kalojë dy ditët e ardhshme në Bullgari, ku do të takohet me krerët e Greqisë, Rumanisë, Bullgarisë dhe Serbisë.

Vizita në Shqipëri, një vend me shumicë myslimane me lidhje historikisht miqësore me Izraelin, do të jetë me sa duket udhëtim i nivelit më të lartë që një drejtues Izraelit zhvillon në vend.

Në vitin 1994, ministri i atëhershëm i Jashtëm, Shimon Peres vizitoi Tiranën dhe vitin e kaluar qyteti përkujtoi udhëtimin me një pllakatë për të.

"Përparimi në zhvillimin e vaksinave jep shpresë."

Merkel sheh dritë në fund të tunelit Corona

Palmer ‘porosi’ për Gjykatën Kushtetuese, SPAK-un dhe…

“BE do të ndjekë me kujdes se çfarë ndodh në Shqipëri”

“SHBA mbështet fuqishëm reformën në drejtësi”

Yuri Kim: SPAK po jep rezultate duke përdorur Ligjin Anti-Mafia

Reagimi pas propozimit të Ministrisë së Drejtësisë

Dënimi me burg për memet, reagon Rama: Nuk ka shans të ndalohen me ligj!