MENU
klinika

Kategoria Superiore, java 8

Kukësi-Partizani, detajet e supersfidës

05.10.2018 - 12:08

Akoma pa u shuar jehona e ndeshjes Skënderbeu-Kukësi, e përfunduar me fitoren 1-0 të kampionëve në fuqi, verilindorët po bëhen gati të sfidojnë kryesuesit e kampionatit, pikërisht Partizanin, që këtë sezon ka bërë mirë deri tani.

Takimi Kukësi-Partizani do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, në datën 8 tetor. Si fillim, ishte menduar që takimi të luhej në orën 17:45, por duke qenë se pak ditë më vonë do të luajë edhe Kombëtarja, është ndryshuar orari.

Sakaq, klubi verilindor ka nxjerrë në shitje edhe biletat për takimin dhe vihet e një rritje e çmimit të biletave. Një biletë në sektorët A dhe B kushton 1000 lekë, ndërsa në tribunën VIP kushton 1500 lekë. Në çdo sektor tjetër të stadiumit, bileta kushton 500 lekë.

NJOFTIMI I FK KUKËSI

FK Kukësi njofton të gjithë tifozët që duan të ndjekin ndeshjen e javës së tetë të Kategorisë Superiore ndaj Partizanit se ka nisur shitja e biletave për ndeshjen , që do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit, më datë 08.10.2018, ora 13:45.

Biletat gjenden çdo ditë në Tiranë, në sportelin pranë stadiumit “Selman Stërmasi”, nga ora 10:00, deri 17:00.

Pika në Kamëz në rrugën “Skënderbeu” ku shiten gazetat, çdo ditë nga ora 07:00, deri në 22:00.

Pika në Kukës është rruga e Xhamisë përballë market “Germizi”, nga ora 10:00, deri 23:00.

Pika në Elbasan, biletaria e stadiumit “Elbasan Arena”, çdo ditë nga ora 10:00 deri në 22:00.

kukesi partizani
kukesi partizani

Çmimet e biletave:

Në tribunën VIP kushton 1500 lekë të reja

Tribuna A dhe B kushton 1000 lekë të reja

Tribuna D-E-F, C1-C2, G1-G2-G3 të gjitha kushtojnë 500 lekë të reja”, shkruhej në njoftimin e klubit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN