MENU
klinika

Maradona për Messin

“Lider? Shkon 20 herë në tualet para ndeshjes”

13.10.2018 - 11:29

Kur flet ai, qoftë edhe një fjali të vetme, përbën lajm, për më tepër kur shprehet për Messin. Diego Armando Maradona ka ruajtur pothuajse gjithmonë respekt në deklaratat e tij për Leo Messin, por në programin meksikan “The Last Ëord”, legjenda argjentinase e futbollit ka sulmuar në njëfarë mënyre personalitetin e “10” së Barcelonës.

Frazat e tij, me siguri do të sjellin polemika. “Le të mos e llogarisim më Messin”, – tha ai. Më tej, “Dora e Zotit” ka shtuar: “Para se të flasë me shokët e tij, ai do të luajë ‘video games’. Për mua është e vështirë të flas, por e shoh të padobishme përpjekjen që të bëjmë udhëheqës një njeri, që shkon në tualet (banjo) 20 herë para një loje.

Messi është Messi në Barcelonë dhe Messi është Messi duke luajtur me Argjentinën. Nëse do të isha unë trajner i Argjentinës, nuk do ta llogarisja më Messin, por kurrë mos thuaj kurrë. Ju duhet të llogarisni edhe presionin nga jashtë në këtë rast.

maradona e messi
maradona e messi

Sampaoli? Ai nuk ishte trajner i asaj kategorie, për të drejtuar ekipin kombëtar. Këtë e dinim. Por, futbolli argjentinas po bëhet më i dobët. Ne luajmë mirë me El Salvadorin dhe Nikaraguan. Pse sot, Argjentina nuk mund të luajë me Holandën apo Spanjën?!”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN