MENU

Emrat

Makina bie në humnerë/ Zbulohen identitetet e viktimave

07.10.2018 - 21:48

Mbrëmjen e sotme një makinë ka rënë në greminë, në rrugën e Dajtit, fsahti Surrelë.

Makina mësohet të ketë dalë nga rruga dhe në këtë mënyrë ka përfunduar në humnerë.

Sipas informacioneve të Policisë makina e aksidentuar është e tipit “Fuoristradë” e cila mësohet të jetë bërë copash.

aksident-surrel-konica.al
aksident-surrel-konica.al

Në makinë gendeshin tre persona të gjinisë mashkull, ku njëri prej tyre bëhet me dije të ketë humbur jetën, si dhe dy të tjerët janë të plagosur.

Identiteti i viktimës është bërë i njohur nga verifikimet dhe nga burimet e Policisë, ai është 38-veçari Florenc Vishkurti.

aksident-surrel-konica.al
aksident-surrel-konica.al

Ndërkohë të plagosur mësohet të jenë shtetasit Lulzim Balla, dhe Zyhdi Alcani, të cilët janë duke marrë ndihmën mjekësore në spital.

Në njoftimin e Policisë shkruhej:

“Më datë 07.10.2018, rreth orës 18:30, në rrugën e “Dajtit”, në fshatin Surrel, një mjet ka dal nga rruga dhe ka rënë në greminë.Brenda në mjet dyshohet të jenë tre persona.”