MENU
klinika

Ftesat për axurrët

Mancini surprizon me listën e Italisë

05.10.2018 - 15:38

Roberto Mancini ka zyrtarizuar listën e të ftuarve për ndeshjet përballë Ukrainës (miqësore e 10 tetorit) dhe Polonisë (rikthimi në Ligën e Kombeve më 14 tetor). Figuron emri i sulmuesit të ri të Milanit, Patrick Cutrone, ndërsa mungon Mario Balotelli.

Edhe pse ishte folur për një thirrje të mundshme të talentit të Brescia-s, Tonali, ajo nuk ka ardhur. Caprari i Sampdorias ka fituar një vend, ndërsa edhe Sebastian Giovinco nga Amerika e largët. Konfirmohen Chiesa, Berardi dhe Zaza.

Lista e Italisë

Portierë: Portieri: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Juventus), Salvatore Sirigu (Torino);

konica sportkonica sport mobile

Mbrojtës:  Francesco Acerbi (Lazio), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonuçi (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Danilo D’Ambrosio (Inter), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Alessandro Florenzi (Roma), Alessio Romagnoli (Milan);

balotelli dhe mancini
balotelli dhe mancini

Mesfushorë:  Nicolò Barella (Cagliari), Federico Bernardeschi (Juventus), Giacomo Bonaventura (Milan), Roberto Gagliardini (Inter), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmues: Domenico Berardi (Sassuolo), Gianluca Caprari (Sampdoria), Federico Chiesa (Fiorentina), Patrick Cutrone (Milan), Sebastian Giovinco (Toronto FC), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Simone Zaza (Torino).

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN