MENU
klinika

Situata në ekipet kombëtare

Mihaj me frakturë, U-21 merr Vrionin

11.10.2018 - 13:43

Skuadra përfaqësuese e futbollit ka vijuar sot paradite seancën stërvitore, një ditë pas ndeshjes miqësore me Jordaninë, e mbyllur në barazim 0-0 në “Elbasan Arena”.

Pas dëmtimit të djeshëm gjatë ndeshjes, futbollisti Enea Mihaj, pas disgnostikimit, ka pësuar një thyerje të peronit dhe menjëherë i është nënshtruar fazës riaftësuese, e cila do të zgjasë disa javë.

Ndërkaq, sulmuesi Giaccomo Vrioni i është bashkuar ekipit kombëtar U-21, për të qenë në dispozicion të teknikut Alban Bushi për takimin zyrtar eleminator me Spanjën, që luhet sot në orën 19.00 në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Binaku e Vrioni
Binaku e Vrioni

Gjatë seancës së paradites, skuadra ka nisur me një shkrythje të lehtë, vrapime të lehta për të vijuar më pas me programin përkatës të trajnerit në aspektin taktik. Dita e nesërme do të përkojë me dy séanca stërvitore, paradite dhe pasdite.

Seancat do të zhvillohen me dyer të mbyllura, teksa të shtunën, përpara nisjes drejt Izraelit, në mëngjes ekipi do të kryejë edhe seancën e fundit stërvitore në “Tropikal”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN