MENU
klinika

Thumbi ndaj opozitës

‘Ligji i basteve’/ Rama mesazh për ‘aktorët e Kinoshqupit’

25.10.2018 - 15:14

Pas miratimit në Kuvend të ligjit për ndalimin e ‘Lojerave te fatit’, ka reaguar menjëherë kryeministri Edi Rama.

Me anë të një postimi në ‘Twitter’ Rama theksoi se Kuvendi miratoi ndalimin e bixhozit, ndërsa thumboi opozitën.

“Kuvendi sapo miratoi me 100% të deputetëve të pranishëm NDALIMIN E BIXHOZiT (kazino elektronike dhe baste të çdo lloji off apo online) në 31 dhjetor?

edi-rama-reagon pr miratimin e projektligjit-konica.al
edi-rama-reagon pr miratimin e projektligjit-konica.al

Fjalët mbrapsht shpifësve të çdo kanali e portali, ndërsa me aktorët e Kinoshqupit kemi dhe gjyqet se do paguajnë një më një ata”, shkruan Rama.

Kuvendi miratoi sot ligjin për ndalimin e ‘Lojërave të fatit’, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove duke nisur nga 1 janari.

Ligji në fjalë u votua me 75 vota pro, por pa votat e opozitës.

Kjo e fundit kishte paralajmëruar se nuk do të merrte pjesë në Parlament, duke bojkotuar për të disatën herë seancat plenare.