MENU
klinika

8 viktima

Moti i keq në Itali/ Shtyhen udhëtimet nga Shqipëria

30.10.2018 - 09:31

Problemet e motit në Itali janë bërë shkas për vonesa të mëdha të lëvizjes së trageteve nga Bari drejt Durrësit.

Ndërkohë, Kapiteneria e Përgjithshme i ka dërguar një urdhër autoriteteve të 4 porteve në vend, pasi do të ketë një përkeqësim të situatës në det përgjatë 48 orëve të ardhshme.

Kërkohet që të ndalohet lëvizja e mjeteve të vogla në det. Po njoftohen të gjitha agjensitë, tragetet, peshkarexhat dhe anijet e transportit të mallrave për situatën e përkeqësuar dhe të marrin masa.

porti detar durres terrbohet deti-konica.al

8 të vdekur, një i zhdukur, shumica viktima të pemëve të thyera: situata në rajonet më të prekura prej motit të keq në Itali është dramatike.

Acqua alta prevista su 160cm sul medio mare, oggi 29 ottobre 2018. ANSA/ANDREA MEROLA