MENU
klinika

Publikohet lista

Kush do e përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision?

18.10.2018 - 19:31

Edhe pse Festivali i 57-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të zhvillohet në muajin dhjetor, tashmë është zbuluar lista me 22 këngëtaret që do të jenë në garë për ta fituar atë e më pas për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision.

Në këtë listë bien në sy rikthime të bujshme që i kanë munguar prej vitesh këtij festivali, emra si Eliza Hoxha, Eranda Libohova, Soni Malaj dhe Jonida Maliqi.

kolana e librave

Emrat e mëdhenj duket se janë joshur nga ideja për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision.

1. Aurel Thellimi
2. Bojken Lako
3. Bruno Pollogati
4. Dilan Reka
5. Eliza Hoxha
6. Elona Islamaj
7. Elton Dedas
8. Eranda Libohova
9. Gjergj Leka
10. Grupi Alar Band
11. Jonida Maliqi
12. Kelly
13. Klint Çollaku
14. Klodiana Vata
15. Kujtim Prodani
16. Lidia Lufi
17. Lorela sejdini
18. Marko Strazmiri & Imbro
19. Mird
20. Orgesa Zaimi
21. Soni Malaj
22. Vikena Kamenica

Ky festival, do të zhvillohet këtë vit në datat 20, 21 dhe 22 dhjetor, në Pallatin e Kongreseve.

Feston 77-vjetorin e ditëlindjes

Mick Jagger, pushime ëndrrash në Toscana

Me kë është bashkuar kësaj radhe?

Besa Kokëdhima po sjell një këngë të re

Pyetja që shton dilemat tek Luana Vjollca

Dasmë këtë vit?