MENU
klinika

Në Kolumbi

Një ekspozitë e pazakontë me vizitorë të pazakontë!

30.10.2018 - 13:13

Një ekspozitë në Medellin të Kolumbisë ka tërhequr një vëmendje të madhe jo vetëm në këtë vend, por lajmi ka bërë xhiron e botës.

Ekzibicioni, i titulluar ‘nudo, tregon lirinë’, përfshinte 120 piktura nudo të Pedro Nel Gomez, piktori kolumbian shumë i njohur në mes të viteve 900’.

Por përveç përmbajtjes së ekspozitës, arsyeja që ka tërhequr më shumë vëmendjen është fakti që vizitorët kanë qenë të veçantë në këtë ekspozitë. Ata i janë “përshtatur” ekspozitës duke u paraqitur të gjithë të zhveshur.

kolana e librave

Ekspozita është organizuar nga një shoqatë nudistësh, e cila vetëm në dy vite ka arritur të bashkojë 800 persona.

“Po përpiqemi të krijojmë mënyrën që shoqëria të heqë dorë duke e bashkuar nudizmin me seksin.

Kur unë jam e veshur jam shumë e ndrojtur, por kur zhvishem gjithçka ndryshon’. Ndjehem e lirë dhe habitem se sa e hapur ndjehem me të tjerët”, ka thënë një tjetër aktiviste, Ana Castaneda.

Për këtë sezon veror, ndryshe...

5 librat që rekomandon Bill Gates

Reagimi i televizionit "flakë më flakë"

Agron Llakaj i drejtohet AMA-s për reality-shown e TopChannel

"Më la lidhur deri kur u zgjuan gjelat e Surrelit"

Kryeministri fiksohet pas filmit “Gangs of London”

Dhe.. jo! Nuk është bashkëshortja!

Lorik Cana zbulon se për kë është tepër xheloz

‘Ke ndër mend të bësh një bebe?’

Besa Kokëdhima tregon kur do të bëhet nënë