MENU
klinika

Kategoria Superiore, java 7

Partizani bind me Teutën, i vetëm në krye

03.10.2018 - 18:48

Partizani vijon me rezultatet pozitive dhe këtë herë është Teuta që del e mposhtur nga të kuqtë me rezultatin 3-0. Durrsakët janë “shfryrë” menjëherë pas fitores me Skënderbeun, pasi Asani dy herë në pjesën e parë dhe Mensah i kanë bërë të dalin kokulur.

Ndeshja nisi e fortë, me duele të shumta dhe pa raste dhe gjithçka u zgjidh nga një goditje standarde. Asani goditi fort dhe topi gjeti një të çarë në mur dhe u devijua drejt e në rrjetë. Festë në “Selman Stërmasi”.

Pak minuta para mbylljes së pjesës së dytë ishte sërish Asani ai që pas një topi të Hebajt në zonë nuk gaboi para Hidit. Me avantazhin e dy golave të kuqtë shkuan në pushim. Shkëmbi lëvizi menjëherë, duke aktivizuar Krujën dhe Vilën, por asnjë ndryshim.

Partizani nuk vihet në rrezik në asnjë moment, ndërkohë që Gega i dha mundësinë Asanit, Hebajt dhe Malës të pushonin disi. Debutoi So, kurse sulmuesi ganez ishte autori i golit që mbyll të gjitha llogaritë.

Trashi ishte protagonist me topin e rikuperuar, më pas pasoi për Bardhi dhe ky i fundit shërbeu për Mensah. I vetëm më portierin shënoi dhe tanimë Partizani renditet i pari në klasifikim në pritje të ndeshjes Skënderbeu-Kukësi.

PARTIZANI – TEUTA 3-0

Asani 29′ , 42′, Mensah 82′

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Atanda, Trashi, Hila, Telushi, Asani (Mensah 74′), Mala (So 80′), Hebaj (Çinari 64′), Bardhi. Trajner: Skënder Gega.

Teuta: Hidi, Gjorgievski, Bicaj, Osmani, Hakaj, Sidibe, Avdyli (Vila 46′), Kallaku, Gashi (Kruja 46′), Progni (Traore 66′), Latif. Trajner: Bledi Shkëmbi

Gjyqtarë: Emirion Sino, Orgest Grabova, Enea Pashaj Kreshnik Cjapi.

Kartonë të verdhë: Telushi 38′ / Hakaj 39′

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kategoria Superiore, java 7

“Ringjallet” Tirana, bie Flamurtari