MENU
klinika

Sherri Pollo-Balla

Pas sherrit, Basha ‘fluturon’ drejt Brukselit

15.10.2018 - 16:28

Deputetët e mazhorancës dhe ato të opozitës, janë përfshirë në debate të ashpra sot në mbledhjen e Parlamentit Evropian.

Menjeherë pas kërkesës drejtuar prokurorisë për heqjn e imunitetit të Taulant Ballës dhe  arrestimin e Ardi Veliut dhe vartësit të tij në policinë e Fierit, Lulzim Basha  u nis  drejt Brukselit për të marrë pjesë në samitin e partive popullore evropiane, për Ballkanin Perendimorë.

Basha do të takohet me lider  të partive të djathta evropiane,  ndërsa në fokus të axhendës së tij do jetë situata poltike dhe denoncimi i lidhjeve që sipas tij qeveria ka me krimin e organizuar.