MENU
klinika

Vijojnë hetimet

Pas tritolit në banesë, merret në mbrojtje Xhisiela Maloku

08.10.2018 - 16:36

Pas sulmit me eksploziv që ndodhi sot në banesën e gjyshit të Xhisiela Malokut, kjo e fundit është marrë në mbrojtje nga policia. Blutë e Krujës ndodhen në banesën e Ramazan Muçës, gjyshit nga mami i Xhisiela Malokut, 25-vjeçares e cila jeton aty bashkë me nënën dhe motrën.

Mësohet se policia ka marrë plan masash për sigurinë e vajzës dhe familjes së saj, e cila prej disa ditësh është në qendër të vëmendjes së kronikës dhe politikës.

NGJARJA

Një sasi eksplozivi u hodh përgjatë natës në oborrin e përbashkët të banesave të Besim Muçës dhe Ramazan Muçës, i cili është gjyshi nga nëna i 25-vjeçares Xhisiela Maloku.
Bëhet fjalë për një sasi eksplozivi rreth 100 gram. Policia shoqëroi pas ngjarjes 9 persona që po merren në pyetje.

xhisiela_maloku
xhisiela_maloku

Shpërthimi vjen pak ditë pas publikimit të skandalit, ku Xhisiela Maloku u dhunua nga djali i deputetit të PS Rrahman Rraja që ka mohuar akuzat. Gjithashtu dhe vetë vajza mohoi se është dhunuar por se e kishte denoncuar ish-të dashurin Rexhep Rraja për xhelozi pavarësisht ekspertizës së mjekëve dhe psikologut. Aktualisht Rexhep Rraja ndodhet në burg.

12 drejtoritë e policisë në kërkim të Adriatik Llallës

Komisariateve u jepen informacione për ish-kryeprokurorin

Ndërpritet procedura e verifikimit të pasurisë për dy prokurorë

Shkarkohet kryeprokurori i Sarandës, zëvendësohet!

U largua me 7 shtator nga Rinasi drejt Italisë…

Adriatik Llalla shpallet në kërkim kombëtar

"Basha i tregon kufirin që s’duhet të kalojë"

Zëri i Amerikës: Berisha kërkon thirrjen e forumeve të PD

Agjencia turke: Ja ç’po ndodh në New York

Asambleja e OKB bën bashkë Ramën dhe Erdogan