MENU

Natyrale

Produkti i famshëm që krijoi Princeshë Diana, mahnit femrat edhe sot…

25.10.2018 - 17:03

Mesa duket, Princesha Diana kishte shije të hollë dhe disa sekrete bukurie “nën mëngë”.

Princesha Diana e Uellsit ishte një nënë e dashur, një femër e përkushtuar, një ikonë e stilit …. dhe një njohëse e mirë  e kozmetikës.

Kjo është e vërtetë, sipas Lush Cosmetics, një markë e bukurisë natyrore, e cila pasi zbuloi se princesha ishte një tifoze e  prodhimeve të tyre, nxorri një produkt  që u  bë posaçërisht për të.

Bashkë-themeluesi i kësaj marke, Mark Constantine u takua me Princeshën e Uellsit për të mësuar rreth rutinës së saj për kujdesin ndaj vetes. Pas atij  takimi, u shfaq formulë e re,parfumi solid ne formën e një kremi për trupin: Lush Gorgeous Moisturizer. Për  shumë femra ky u bë produkti i tyre  preferuar ,pavarësisht nga çmimit të lartë.

Ky produkt kishte në përbërjen e tij ujë trëndafili,mjalt organik dhe vaj ulliri ekstra të virgjër.

Në ditët e sotme parfumi solid është shumë I përhapur dhe përdoret pothuajse nga të gjitha femrat.

Nëse sheh flokët e ëmbël të Dukeshës Kate, është falë këshillave bukurisë që ajo ka “vjedhur” nga Lady Di.

 

Epo paska zgjidhje...

Si të shpëtoni nga gërhitja?

Nëse keni këto shenja, nxitoni të lini një takim tek mjeku

5 rastet kur fryrja e barkut mund të jetë diçka serioze

Paska lidhje dhe me shtimin në peshë

4 zakonet e këqija të gjumit

Mamaja juaj do të ishte krenare

4 rregullat e arta të etikës dhe sjelljes