MENU

Deklarata

Protesta kundër qeverisë në Kukës? Reagon Rama

31.10.2018 - 11:38

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e deputetëve të opozitës sipas të cilëve, kreu i qeverisë është pritur me protesta në Kukës.

Ironik në një postim në twitter, të cilët duket se kryeministri ka zgjedhur ta përdorë gjithnjë e më shpesh ndaj opozitës, Rama shkruan se kështu me kapsolla ngjyrë Rilindje e dëbofshi qeverinë deri në qershor.


Postimi i Plote:

“Më paskan dëbuar nga Kukësi 50 figurantë me tre kapsolla, mbledhur qorrazi për një xhirim të Kinoshqupit. Të fala nga Shishtaveci dhe kështu me kapsolla ngjyrë Rilindje😉e dëbofshi qeverinë deri në qershor, kur edhe qielli i Kukësit do të marrë atë ngjyrë, si krejt Shqipëria😁”