MENU

Përfaqëson Kosovën...

Rona Nishliu rikthehet në Eurovision?!

08.10.2018 - 10:15

Rona Nishliu është një nga përfaqësueset më të suksesshme të Shqipërisë në Eurovision, në vitin 2012, me këngën “Suus”. Madje në një renditje të përgjithshme ndër vite, kënga e saj është renditur në vendin e 24 në 250 këngët më të dëgjuara.

Këngëtarja ishte përfaqësuesja e parë e ftuar në kongresin e përvitshëm të organizatës së fansave të Eurosong në Spanjë. Në sesionin e pyetje-përgjigjeve, fansat spanjollë pyetën nëse Rona do të merrte pjesë përsëri në Festivalin Europian të këngës, Eurovision, por këtë herë si përfaqësuese e Kosovës.

Rona shpjegoi se punon në Radio Televizionin e Kosovës dhe është pjesë e grupit që po bën përpjekje t’i mundësojë pjesëmarrjen vendit të saj në këtë festë të përvitshme të këngës europiane.

Ajo u shpreh se mund të rikthehet në Eurovision për ta përfaqësuar vendin e saj, nëse kjo do ishte e rëndësishme për Kosovën.

Dalin fotot e para të ceremonis

Martohet çifti i njohur i Hollywood-it

"Merkato" e fortë në televizion

Largohet Ermali nga Klan, ja kush e zëvendëson

Foto/ 'Të gjithë kemi një vend...'

Ermonela Jaho prezanton bashkëshortin

Me baluke dhe flokë të errët!

Miriam Cani 18-vjeçe duket si tjetër njeri

Askujt nuk i kishte shkuar në mendje kjo...

Ronela Hajati tregon kuptimin e emrit të saj

“Do të martohem sërish…”

Eneda Tarifa bën rrëfimin e papritur