MENU
klinika

Goditja drejt grupeve kriminale

Rrethohet Shijaku/ RENEA dhe FNSH, kontrolle në banesa

22.10.2018 - 19:54

RENEA dhe FNSH kanë rrethuar përsëri Shijakun.

Të mbështetur nga Grupi i Posaçëm Operacional dhe policia e Durrësit, Forcat Speciale po kryejnë një tjetër kontroll në banesa dhe lokale për ekzekutimin e urdhër-arresteve të Gjykatës së Durrësit, për persona të skeduar në narko-trafik.

renea dhe fnsh blindojne shijakun-konica.al
renea dhe fnsh blindojne shijakun-konica.al

Mbrëmjen e kaluar RENEA goditi një prej familjeve të përfshira në trafikun e drogës, atë të Astrit Avdylit, i cili ra në pranga bashkë me dy vëllezërit dhe një kushëri.

Grupi i Shijakut ishte i lidhur edhe me laboratorin e heroinës në Has, siç njofton