MENU
klinika

Listën e kryeson Adele

Sa është pasuria e Rita Orës?

30.10.2018 - 13:30

Revista “Heat” ka bërë një listë me personat më të pasur në Britani nën moshën 30-vjeçare dhe një vend në këtë listë ka zënë edhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora.

Vendi i parë mbahet nga Adele, e cila vetëm gjatë vitit të fundit ka arritur ta shtojë pasurinë e saj me 13 milionë euro, duke e çuar shifrën totale në 165 milionë euro.

Vendi i dytë në listë mbahet nga Ed Sheeran me rreth 105 milionë euro, ndërsa ylli i “Harry Potter”, Daniel Radcliffe është i treti me 97.7 milionë euro.

kolana e librave

Edhe Rita Ora gjendet në Top-30, pasuria e së cilës arrin shifrat e rreth 13 milionë eurove. E gjithë kjo në saje të projekteve muzikore si koncerteve të ndryshme anembanë planetit tokë.

Yje të tjerë në listën e më të pasurve janë të gjithë anëtarët e grupit 1D, aktorja Emma Watson si dhe aktori i “Star Wars”, John Boyega.

Theksojmë se ylli më i pasur ndërkombëtar nën 30 vjet është Kylie Jenner, e cila ka një pasuri prej 733 milionë euro.

Për këtë sezon veror, ndryshe...

5 librat që rekomandon Bill Gates

Reagimi i televizionit "flakë më flakë"

Agron Llakaj i drejtohet AMA-s për reality-shown e TopChannel

"Më la lidhur deri kur u zgjuan gjelat e Surrelit"

Kryeministri fiksohet pas filmit “Gangs of London”

Dhe.. jo! Nuk është bashkëshortja!

Lorik Cana zbulon se për kë është tepër xheloz

‘Ke ndër mend të bësh një bebe?’

Besa Kokëdhima tregon kur do të bëhet nënë