MENU
klinika

Vlerësimi për shqiptarin

Strakosha, mes 5 më të mirëve në botë

19.10.2018 - 15:04

Ka qenë në tetë ndeshje titullar, duke pësuar mesatarisht 1.1 gola për ndeshje, por pot ë llogarisimin sesa ka shpëtuar dhe të përkthyera në pikë për ekipin e tij, Thomas Strakosha merr vlerësime maksimale.

“Gardiani” shqiptar i Lazio-s vijon të marrë vlerësime nga media të ndryshme, duke u konsiderohet si një portier me të ardhme të ndritur, duke qenë se ka një rendiment shumë të mirë në moshën 23 vjec.

E thonë edhe statistikat e “BeSoccer”, që i referohet “ELO”. Kjo e fundit merret me grumbullin e statistikave të futbollistëve dhe e rendisin portierin e Kombëtares shqiptare në listën e 5 lojtarëve më të mirë nën 23-vjeç.

strakosha thomas
strakosha thomas

Sipas pikëve, Strakosha është ngjitur goxha mirë në vlerësim, duke marrë edhe 5 pikë së fundmi. Lazio ndodhet aktualisht në vendin e katërt, cka do të thotë në zonën Champions, vetëm një fitore larg Napolit të vendit të dytë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Igli Tare për lojtarët shqiptarë

“Alisson u shit 80 mln euro, Strakosha kushton…”

Këshilla e të atit për Strakoshën

Penalltitë, sekreti i Fotos për të birin