MENU

Rrëfehet legjenda e muzikës

Tina Turner tregon si u dhunua që në natën e parë të martesës

08.10.2018 - 09:21

Ajo ka përshkruar se si u detyrua të shikonte një shfaqje seksi live natën kur u martua me muzikantin e bluz Ike Turner. Tina ishte vetëm 22 vjeç kur u martua me Ike dhe u bënë një nga çiftet më të njohura të R&B. Por më vonë knëgëtarja zbuloi se kishte vuajtur për shumë vite abuzmin fizik nga muzikanti.

Këngëtarja tha se e përjetoi shumë keq dhe shpërtheu në lot kur Ike e detyroi të shikonte programin për të rritur. “Njerëzit nuk mund ta përfytyrojnë se çfarë lloj njeriu ishte ai, një burrë që merr gruan e tij të re në një shfaqje live pornografike pas ceremonisë së martesës,”-tha ajo.

Ndërsa Ike e pranoi këtë fakt në atubiografinë e tij: “Sigurisht që unë e kam qëlluar me shuplaka Tinën, ka pasur raste kur e kam përplasur në tokë pa menduar, por kurrë nuk e kam rrahur”.

Aktualisht këngëtarja jeton në Zvicër, pasi u martua me producentin muzikor Edwin Bach, në vitin 2013. Ike Turner vdiq në vitin 2007 në moshën 76 vjeçare.

“Si ia dola që kolegët mos ta kuptonin!”

Shtatzënë për herë të parë, flet Brunilda Lahe

Profil/ 85 vite me Sophia Loren

U ngrit pas luftës dhe u bë idhull në skenë

Kënga me një histori të mrekullueshme

Era Istrefi këndon shqip në hitin me Yellow Claw dhe Offset

"Nuk është thjeshtë një dokument…"

Reperi i njohur merr pasaportë shqiptare