MENU
klinika

Detajet

‘Toyota Yaris’/ Balla dhe Basha në gjyq

10.10.2018 - 10:05

Ka nisur seanca e parë e padisë të Taulant Ballës për shpifje ndaj Lulzim Bashës në Gjykatën e Rrethit Tiranë. 

Balla ka paditur Bashën për shpifje si dhe nxjerrje të sekretit hetimor për çështjen e 3.4 milionë eurove të gjetura në dy makina “Toyota yaris” në Portin e Durrësit.

balla e basha
balla e basha

Basha përfaqësohet në gjyq nga avokati Gazmend Bardhi, ndërsa socialisti Balla ka zgjedhur të jetë edhe vetë bashkë me avokatin Ivi Kaso.

Dje Balla i bëri thirrje Bashës të merrte pjesë në seancën e sotme dhe të mos paraqiste raport mjekësor.

Kreu i PD akuzoi Ballën si garanti i .4 mln eurove të sekuestruara, para këto sipas liderit të PD-së të destinuara për një nga klanet e drogës në Elbasan.

Mediat greke: Rama nuk mund të shkelë në “dy anije”

Dendias sot vizitë në Tiranë, çështja e detit mund të shkojë në Hagë

Vizita e ministrit Dendias, Meta: E kanë marrë përgjigjen me kohë!

Meta i përgjigjet Bashës: Atij zotërisë i them, thuaji popullit që je marr peng…

Ambasadorja Kim thirrje KED: Të veprojë sa më shpejt

“Shqipëria duhet të ketë Gjykatën Kushtetuese deri në fund të vitit”

"Dendias do t’ia bëjë të qartë Shqipërisë"

Mediat greke: Integrimi kalon nga Athina