MENU
klinika

Defekti pasi u ngrit

Tragjedia, pronari i Leicester në helikopter

28.10.2018 - 12:14

Lajmi i shpërthimit të helikopterit të pronarit të Leicester ka tronditur botën e futbollit dhe Anglinë në veçanti. Helikopteri i presidentit të “Dhelprave”, Vichai Srivaddhanaprabha, u përfshi në fjalë një orë pas ndeshjes me West Ham në parkimin e “King Power Stadium”.

Sipas “Sunday Telegraph”, shkak i incidentit të tmerrshëm ishte një defekt teknik. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur disa nga lojtarët e Leicester, mes të cilëve edhe portieri Kasper Schmeichel.

Srivaddhanaprabha ishte brenda në helikopter në momentin kur ai u rrëzua rreth orës 21:30, mbrëmë. Këtë gjë e ka bërë të ditur një burim nga familja për median britanike BBC.

konica sportkonica sport mobile

Ende nuk dihet nëse ka qenë edhe dikush tjetër nga familja, nga bordi apo staf tjetër i klubit brenda helikopterit, pasi që Policia e Anglisë nuk i ka bërë ende detajet dhe aksidentit publik.

Leicester ka barazuar në shtëpi kundër West Ham United me rezultat 1-1. Ndeshja kishte filluar në orën 18:30 dhe kishte përfunduar një orë para se të nisej helikopteri i pronarit të klubit.