MENU
klinika

Detajet

“Veliera”, Gjykata e Durrësit vendos: S’ka shkelje nga Dako

08.10.2018 - 15:15

Gjykata e Durrësit ka pushuar hetimet për “Velierën”, pasi ka konstatuar se kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka shkelje ligjore.

Sipas Gjykatës së Durrësit, kreu i Bashkisë nuk ka shpërdoruar detyrën.

Pak ditë më parë Prokuroria kërkoi pushimin e çështjes, ndërsa sot Gjykata vendosi pezullimin.

Dy organizatata kishin denoncuar Dakon për shkelje ligjore. Shoqëria Civile me përfaqësues Sazan Guri dhe Mirela Jorgo kallëzuan kryebaskhkiakun.

Sheshi Veliera ka prej shkurtit të vitit 2017 që është i bllokuar. As prokuroria e as gjykata e Durresit nuk e vleresuan kallezimin e shoqërisë civile

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN