MENU
klinika

Në dhomën e zhveshjes

Video e Khabib para dhe pas duelit të fundit

13.10.2018 - 21:33

Ditët e fundit është përfolur për një largim të mundshëm të Khabib Nurmagomedov nga UFC. Luftëtari rus është konfirmuar kampion bote në artet marciale mikse pas fitores me ndaj Conor McGregor në eventin UFC-229, që u zhvillua në Las Vegas.

Momente jo të këndshme janë regjistruar në fund të duelit, megjithatë, kjo nuk ia ka zbehur fitoren Khabib Nurmagomedov. Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga ajo përballje, rusi vijon të mbetet në qendër të vëmendjes së mediave.

Së fundmi, në Youtube është publikuar një video të asaj se ç’ka ndodhur në dhomat e zhveshjes para dhe pas duelit. Videoja titullohet Anatomia e UFC 229 dhe nis me pamje që nga momenti i mbërritjes së Khabib në Las Vegas.

Me kapelen e tij karakteristike, Khabib shfaqet shumë i qetë, teksa shkon në dhomën e zhveshjes. Aty bën përgatitjet e fundit, takohet me përfaqësues të UFC-së dhe më pas niset drejt tetëkëndëshit, për t’u kthyer si një kampion bote.

Khabib mbërthehet nga përqafime të shumta nga stafi i tij, teksa dëgjohet duke i kërkuar falje trajnerit, për sherrin që shkaktoi në fund: “Më fal, ky nuk jam unë, ky nuk jam unë”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN