MENU
klinika

Dëme në qytet

Vlorë/ Stuhi dhe reshje intensive, pezullohet lundrimi në port

30.10.2018 - 12:43

Avari nga moti i keq në Vlorë. Për shkak të reshjeve intensive dhe erës, lundrimi në portin e Vlorës është pezulluar deri në orët e pasdites. 

Aktualisht asnjë mjet lundrues nuk lejohet të dalë në det.Burime nga kapiteneria konfirmojnë që moti pritet të qetësohet vetëm pas orës 16.00.

Era e fortë gjatë natës dhe mëngjesit të kësaj të marte ka shkaktuar dëme, me thyerje xhamash pranë stacionit të urbanëve. Në disa zona të qytetit mungon energjia elektrike.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN