MENU
klinika

Ngarja

Aksident i rëndë në Cërrik, përplaset për vdekje 83-vjeçari

12.11.2018 - 19:34

Një 83-vjeçar është përplasur për vdekje gjatë ditës së sotme në Cërrik.

Ngjarja ka nodhur në fshatin Klos të Cërrikut teksa shtetsi V. Sh., 60 vjeç banues në fshatin Mollas, duke drejtuar mjetin tip “Iveko” ka aksidentuar për vdekje R.Xh., 83 vjeç , banues po në Klos.

Policia menjëherë ka mbërritur në vendin e aksidentit dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

aksident ne cerrik-konica.al
aksident ne cerrik-konica.al

Njoftimi i policisë:

“Në fshatin Klos, Cërrik , shtetsi V. Sh., 60 vjeç banues në fshatin Mollas, duke drejtur mjetin tip “Iveko” me targa AA 576 MY, ka aksidentuar shtetasin R.Xh., 83 vjeç , banues në fshatin Klos, ku ishte duke drejtuar një karrocë nga një kafshë dore.

Si pasojë e aksidentit shtetasI R.Xh., ka ndëruar jetë në vendgjarje. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Cërrik, për veprime të mëtejshme.”

Policia njofton se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.