MENU
klinika

VIDEO

Atentati në Durrës/ Vritet miku i Shullazit

07.11.2018 - 08:26

Në qytetin e Durrësit, mbrëmjen e djeshme(6 nëntor) është zhvilluar një atentat në lagjen 13 të qytetit ku si pasojë ka mbetur i vrarë një shtetas dhe një tjetër i plagosur.

Bazuar në të dhënat që referon Policia, viktima dhe personi i plagosur ndodheshin në makinën tip “Audi A8” me targa AA 857, kur janë qëlluar me armë nga persona te paidentifikuar.

Përkatësisht identitetet e tyre janë: viktima është Edison Haziraj 39 vjeç, ndërsa i plagosur ka mbetur Genci Caca 33 vjeç, të dy nga Vlora.

Dyshohet se viktima, është pjesë e grupit të Emiljano Shullazit.

SHULLAZI-konica.al
SHULLAZI-konica.al

Mësohet se ata po udhëtonin nga Tirana drejt Vlorës, ndërsa mësohet se Haziraj ishte pjesë e grupit të Emiljano Shullazit.

Fillimisht u raportua se Genci Caca ndërroi jetë në spital, por më pas u konfirmua se ai kishte pësuar vdekje klinike dhe tani ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje është gjetur një makinë e djegur

Përsa i përket informacioneve lidhur me atentatin, ngjarja ende nuk është zbardhur e plotë, andaj nuk ka edhe të dhëna të mjaftueshme.

kolana e librave

Automjeti i djegur, përkatësisht në zonën e Shën Vlashit, dyshohet se i përket autorëve. Ndërsa policia ka ngritur pika kontrolli për kapjen e tyre.

Mendohet se atentati është kryer nga më shumë se një person dhe ka qenë i mirëorganizuar, pasi autorët kanë ndjekur të gjitha lëvizjet e dy personave.

Po ashtu autorët kanë qëlluar me më shumë se një karikatore kallashnikovi në drejtim të dy personave.

Atentati ne Durres on Vidnews.

Ndërkohë policia në një njoftim në orët e vona tha sqaroi se:

“Më datë 06.11.2018 , rreth orës 22:50 ,në lagjen nr. 13, Durrës brenda një mjeti tip “Audi” është gjetur pa shenja jete shtetasi E.H. 39 vjeç, banues në Vlorë dhe i plagosur shtetasi G.C. 33 vjeç, banues në Vlorë, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve si dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”

Rama: Ky është shah, jo boks, nëse intensifikojmë luftën…

A do e padisë Shqipëria për genocid Serbinë?

Kur skadon afati i kartave jeshile, edhe ata që kanë marrë vizat…

Fituesit e lotarisë amerikane, të mashtruar nga urdhri i Trump!

"Nëse do të isha në një situatë të ngushtë..."

Trump: SHBA-të do ta kenë shpejt vaksinën kundër koronavirusit

Për çfarë kanë nevojë studiuesit?

Mjekët studiojnë pasojat afatgjata të koronavirusit